Valérie Zawadská

 
 
 
Hlas známější než tvář.
Profil: Valérie Zawadská (Magazín Dnes, červen 2007)
 
 
 
 
 
Valérie.  Foto: MAFA Jan Stejskal.
Mezi dabingovými herci je považována za špičku. Jejím hlasem mluví řada zahraničních hvězd.
 
Její hlas je hluboký, jakoby sametový, no prostě tak nějak určitě mluví všechny ty osudové krásky z westernů a romantických filmů. Claudia Cardinalová, Joanne Collinsová, Glen Closeová...
Těm a mnoha dalším dala hlas Valérie z vesničky Loučná nad Desnou, které se spolužáci smáli, že je tlustá. Ale to už je dávno. Teď je krásná, uznávaná a spokojená.
 
     
  Už jako malá hrála divadlo, v roce 1982 absolvovala DAMU. Po čtyřech letech v Chebu se rozhodla jít na volnou nohu. Tehdy, za socialismu, to běžné nebylo. Po čase byla na dně. A tak překonala ješitnost a zavolala dabingové režisérce Olze Walló. Tak trochu volání o pomoc. Jenže právě z něj se zrodila nejžádanější dabingová herečka současnosti. A přišlo i angažmá v Městských divadlech pražských.

Proč právě ona je tak žádaná? „Nejde o to, jestli je postava podobný typ jako ten, kdo ji mluví,“ vysvětluje. „Nejdůležitější je naučit se s ní takzvaně dýchat. Když se daří dýchat, tak to pak jde snadno.“

Přesto je trochu smutná, že ji lidé spojují jen s dabingem. „Já jsem přece také vidět,“ říká se smíchem a naráží na to, že její divadelní a televizní role nejsou příliš známé. Naposledy ji televizní diváci viděli v seriálu Rodinná pouta, kde představovala svéráznou servírku, postrach všech mužských.

Ve skutečnosti je spokojeně vdaná a nejšťastnější je s rodinou. Vždyť už si myslela, že žádnou mít nebude, založila ji v šestatřiceti. Potkala správného muže, muzikanta. Jmenuje se Roman Krokus Kříž a mají spolu dva syny.

 
     
     
 
   
 

>>

 
 
 
 
 
 
 
www.idnes.cz
www.mfdnes.cz
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

http://www.valeriezawadska.eu

 

Zavřít okno.

Copyright © Valérie & R K K, Design by R K K.